O mnie

Moje fotograficzne korzenie sięgają lat szkolnych kiedy to dostałem od ojca swój pierwszy aparat fotograficzny. Była to fantastyczna produkcja bloku wschodniego – Smiena 8M. Niestety nikt mi wówczas nie powiedział że należy wywoływać filmy, więc po wypstrykaniu pierwszego po prostu otworzyłem tylną ściankę, rozwinąłem film na całą długość, spojrzałem na niego uważnie pod światło i … doszedłem do wniosku że chyba był przeterminowany bo nic nie było widać. W ten sposób straciłem cały dorobek swojej początkowej twórczości.

Potem była nauka, rozwój, nauka, …… rozwój, doświadczenie,
…… i tak mi już zostało.

Przez długie lata fotografię traktowałem jako ulubione hobby. Jednak kilka lat po ukończeniu studiów na Politechnice Gdańskiej doszedłem do wniosku, że najlepiej robić w życiu to co się najbardziej lubi, a nie jak większość ludzi pracować całymi dniami w niezbyt lubianej pracy żeby w nielicznych wolnych chwilach móc zająć się ulubionym hobby.

Od samego początku tematem przewodnim moich fotografii był człowiek. Ilustruje to zdecydowana większość fotografii zamieszczonych na stronie. Lubię również fotografować wnętrza
i przedmioty.

Najogólniej mówiąc specjalizuję się w estetycznej fotografii użytkowej zawierającej następujące składniki

  • indywidualne sesje artystyczne
  • sesje do portfolio i celów prywatnych
  • sesje dla firm na potrzeby stron internetowych
  • zdjęcia ilustracyjne na potrzeby ogólnopolskiej prasy
  • zdjęcia reklamowe (wnętrza, produkty, katalogi, materiały reklamowe dla firm)
  • reportaże ślubne, plenerowe sesje ślubne
  • sesje dziecięce, rodzinne
  • reportaże z imprez firmowych i prywatnych

Obecnie żyjemy w świecie informacji wizualnej. Słowo zostało wyparte przez obraz. Codziennie oglądamy setki zdjęć w czasopismach czy internecie. Oglądane obrazy dużo bardziej niż tekst trafiają do naszych zmysłów. Wzbudzają większe emocję i szybciej nas przekonują do reklamowanych produktów lub usług.

Czym lepsze zdjęcie tym bardziej skuteczna reklama i większa sprzedaż.

Prowadząc firmę lub sprzedając jakiś produkt tą oczywistą prawdę należy w dzisiejszych czasach poważnie brać pod uwagę, a jej realizację powierzyć osobie dysponującej odpowiednim sprzętem, doświadczeniem i profesjonalnie do tego przygotowanej.

Get Adobe Flash player